..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Říjen 2014

Papírové hortenzie

11. října 2014 v 12:19

Když jsem tenhle věneček z papírových hortenzií našla na netu, myslela jsem, že je to dobrá inspirace pro tvoření s dětmi na kroužku. Jednotlivé květy jsou nalepeny na půlce polystyrenové koule. Jenže ty květy se musí nejdřív vystříhat a to jednotlivě. Většinou si papír několikrát přeložím a požadovaný tvar mám vystřihnutý několikrát a najednou. Tady to ale dost dobře nejde, takže pěkně po jednom kvítku. A to je důvod, proč jsem nakonec stříhala sama a s dětmi to dělat nebudu. U stříhání by nevydržely dlouho, květů je třeba hodně.
Pokud ale chcete děti zabavit aspoň na chvíli, tak do toho.

Podzimní tvoření

7. října 2014 v 10:45

Při ,,courání" na netu jsem našla inspiro, které by se mohlo hodit při tvoření s dětmi. Na strom jsou použita přeložená srdíčka, tvar, barva, umístění a velikost záleží na vás a vašich dětech. Zvolili jsme na kroužku barvy podzimní, obrázek je podlepený kartonem s očken na zadní straně pro zavěšení.

Origami listy se hodí na výzdobu pokojíčků nebo jako dekorace na dětské oslavy. Také tady záleží na vaší fantazii jak si listy dozdobíte. Návod je ve složce Tvoření s dětmi - návody.