..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Leden 2014

Korálky

25. ledna 2014 v 20:37
Čas od času si musím od papíru ,,odskočit" k jiným materiálům. Tentokrát to jsou korálky a náušnice do tomboly na dětský karneval. (galerie - korálky)Kočky

14. ledna 2014 v 10:48


Na výtvarném kroužku jsme tentokrát vyráběli kočky. Návod je v galerii - složka tvoření s dětmi (upravte si podle materiálu, který máte).

Dají se dělat různé tvary těla, např. slza, ale pro jednoduchost jsem zvolila všechna kolečka stejná, nemusíte potom hlídat pořadí při navlékání (při větším počtu dětí je to náročné). Prostřídala jsem bílou a potištěnou čtvrtku, udělat kočku můžete ale třeba v pastelových barvách, prostě z toho, co máte po ruce. Totéž se týká korálků, použila jsem drobný rokajl, protože ho mám hodně, dávat ale můžete větší korálky. Děti hlavně bavilo navlékání korálků, takže jim ty drobné nevadily.
Použít můžete i jako dárek nebo výzdobu dětského pokoje.


Sovy

8. ledna 2014 v 17:29

Vážené kolegyně a návštěvnice mých stránek,
dovolte pár slov.

Předně děkuji za slova chvály, která, co si budeme povídat, vždy potěší. Na druhé straně musím trochu uvést na pravou míru větu "Vaše nápady jsou moc pěkné ………". Nejedná se vždy o mé nápady. Někdy inspiraci, jako celá řada z Vás, čerpám na netu. Mám možná jen tu drobnou výhodu, že pokud návod chybí, dokážu si jej vzhledem k dlouholeté praxi (hooodně dlouhé…) a určité zatvrzelosti (já na to musím přijít…..) vyrobit, nebo na postup přijít. Jindy třeba stačí dívat se kolem sebe, inspiraci najdete i ve všedních drobnostech.
Není cílem těchto stránek předvádět moji ,,šikovnost", tak ješitná nejsem, mají sloužit hlavně jako námět pro všechny tvořivé lidičky, zvlášť pro ty z Vás, které pracují s dětmi. Dobře vím, jak těžké je v posledních letech zaujmout zvláště ty starší ,,dorostence" při výtvarných či pracovních aktivitách.
Návod není vždy možné přidat vzhledem k autorským právům (např. z knihy, časopisu apod.). Udělat ho je hlavně časově náročné, už jen proto, že musím celou věc znovu vyrobit, nafotit, fotky upravit atd…..
Protože ale vím, jak jsem byla mnohdy vděčná za každou radu či pomoc (o co je to dnes díky googlu jednodušší…!), návod na sovičky jsem Vám na četná přání vyrobila. Najdete ho v galerii Tvoření s dětmi - návody.

Tak ať se Vám i nadále daří, ne jenom sovičky, ale vše na co sáhnete po celý rok!
Irena