..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Listopad 2013

Adventní inspirace

26. listopadu 2013 v 9:22

V čase předvánočním trošku inspirace na tvoření s dětmi. Velkou papírovou hvězdu jsme vyráběli na výtvarném kroužku, stejně tak zimní věnečky se sněhuláky.


Panáčci jako adventní kalendář jsou nalepeni na kolíčku. Inspiraci jsem našla na netu a upravila podle svých možností (razítka hvězdiček apod.).Bílý závěs mě napadl, když jsem chtěla využít raznice, které jsem si nedávno objednala.


Adventní kalendář

17. listopadu 2013 v 15:43

Ani se tomu nechce věřit, ale za čtrnáct dní je první adventní neděle a tak je nejvyšší čas připravit kalendář. Na výtvarném kroužku jsme udělali jednoduchého Mikuláše. Na pokladní pásku jsem natiskala razítky vločky, ,,zlatou" gelovkou je napsán datum. Ještě připevnit šňůrku na zavěšení a děti už pomalu můžou stříhat.Fleurogami

13. listopadu 2013 v 20:58
Origami mám ze všech kreativních technik nejraději, fleurogami je jedna z dalších možností skládání papírových koulí.
Lampičky

11. listopadu 2013 v 10:02

Vánoce se blíží, pomalu nastává čas příprav. Pro děti je to hlavně velké těšení a pokud je chcete zabavit, zkuste si s nimi vyrobit jednoduché lampičky z papíru. Návod jsem vložila do složky tvoření s dětmi v galerii, je to vlastně podobné jako skládání papírových tašek. Stačí potom už jen vložit sklenici od kompotu a svíčku zapálit. ( Pod dohledem dospělého, vždyť víte co děti dovedou.......Mrkající!)

Místo vázy

2. listopadu 2013 v 11:25

Nastal podzim a z přírody si nosíme nejrůznější suché rostliny, větve a plody, kterými si chceme vyzdobit byt, u nás např. školní chodbu. Jenže mnohdy dochází na klasickou nerudovskou otázku kam s tím.
Protože by ve škole žádná váza neobstála a zanedlouho by z ní zbyly jen střepy, slepila jsem dohromady tři role od koberců, ozdobila něčím, co bylo zrovna po ruce (vzhledem k tomu, že se mi všechno hodí, je toho dost.....) a obal na sušinu a větve byl hotový.