..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Listopad 2012

Quilling

28. listopadu 2012 v 20:56

Technika quilling je velmi jednoduchá, na korunky nenáročná technika. Jedná se o stáčení papírových proužků na špejle. Proužky jsou připravené ve skartovačce. Fantazii se meze nekladou, každá vločka je originál. Trochu trpělivosti a ozdoby na stromeček za pár korun jsou hotové. Dělali jsem je i na výtvarném kroužku a děti to moc bavilo.

Hvězda

23. listopadu 2012 v 21:31

Ať už se nám to líbí nebo ne, Vánoce se blíží pěkně rychle. Můžete je nemít rádi, můžete je ignorovat, pokud ale pracujete s dětmi, musíte zdobit. Máme před sebou poslední listopadový týden a potom už jen tři týdny školní docházky a jsou tu vánoční prázdniny. Ve škole máme proto vždy výzdobu dřív, abychom správně nasáli vánoční atmosféru. Akce jako jsou např. čertoviny, vánoční besídky a další se prostě bez pořádné výzdoby neobejdou. Takže stříháme, lepíme, zdobíme - a hlavně - prima se u toho bavíme. Tentokrát u vánoční hvězdy z papírových proužků.

Příprava na Vánoce

7. listopadu 2012 v 9:38
Na výtvarném kroužku jsme pomalu začali připravovat vánoční dárky. Prvňáčci si vyrobili jednodušší rámečky na fotografie z proužků papíru, větší děti už skládaly rámečky složitější technikou origami. Využili jsem i starých knih na skládané a proplétané košíčky pro maminky na různé drobnosti. Touto technikou se skládají i známé kabelky. (galerie - tvoření s dětmi)