..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Květen 2011

Borovicové jehličí

30. května 2011 v 21:52 Návody
Mám ráda košíkářskou vazbu borovicové jehličí. Rychle příbývá, má mnoho barevných variant, využijete barevné zbytky ruliček a dost dobře vypadá. Základem je počet osnovních ruliček dělitelný třemi, ale nedělitelný šesti. Postup, který jsem pro případné zájemce nafotila (galerie - pletení z papíru) je z 33 osnovních ruliček. Barva je červeň mahagon, medová a oranžová. Mořím před pletením vodou rozpustnými mořidly zn. Chevas, které si objednávám přímo u výrobce - www.chevas.cz. Tak hodně zdaru při pletení.
Modrá je dobrá.........

11. května 2011 v 9:49
Ale nesmí jí být moc. V poslední době jsem upletla na přání několik modrých košů. Pro odreagování jsem si udělala jeden ,,jinobarevný" jen tak pro radost. Bude se hodit jako dárek.


Dvě tváře jara

8. května 2011 v 21:25

Dva pohledy z téhož okna v rozmezí dvou dnů. Bez komentáře.
Udělat si radost……..

6. května 2011 v 20:29

Starostí má každý dost, jsme jen jednou na světě a je třeba udělat si sem tam nějakou radost. Dneska jsem ji měla hodně velkou. Přišly totiž objednané orchideje. Byla to již druhá objednávka od stejného prodejce orchidejí a i tentokrát jsem byla naprosto spokojená. Kytky vzorně zabalené, zdravé a v pořádku. Tím myslím bez ,,zvířátek" v podobě různých škůdců a s kořeny, jak se na pěknou zdravou orchidej sluší.
Takže, pro ty, kteří mají chuť si také udělat radost mohu jen doporučit: