..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Únor 2011

Origami - skvělá zábava

19. února 2011 v 20:27

Tuto starou japonskou techniku skládání papíru není třeba zvlášť představovat.
Není náročná na materiál, nepotřebujete žádné pomůcky jen trochu času. Skládat se dá téměř všude, využijete i zbytky papíru. Pokud nebudete chtít speciální papír na origami.
                  
                         


                

Inspirace všude kolem

12. února 2011 v 15:05
Na nedávné návštěvě svého synovce jsem popila výbornou kávu (café latté) a zaujala mě barva - bílá a béžová. Když jsem dělala přípravu na kroužek natrefila jsem na hudební nástroje, napadlo mě u bubínku, že bych mohla udělat z provázků ozdobu i na košíku. Takže - nový kryt na květináč, bílá barva - ruličky z pokladních pásek, béžová - hodně slabý cedr.                                             

Nové krabice

6. února 2011 v 21:40
Dopletla jsem další krabice na zakázku. Měly být dvě a dvě stejně barevné. První je barva cedr a turecká červeň, opletek dvěma při sudém počtu osnovních ruliček, dole, u dna copánek. Další dvě krabice jsou pleteny také opletkem dvěma a výpletem borovicové jehličí v barvě holubí šeď a různé tóny modré až po bílou barvu. Doufám, že paní se budou líbit. ( galerie - pletení z papíru)
                                                                             

Přání

4. února 2011 v 14:14

                             Tohle vtipné a velmi milé přání jsem dostala od kolegyně k narozeninám. Tak mi nedá, abych Vám ho, pro případnou inspiraci, neukázala.

Nové ve starém

4. února 2011 v 14:03
Také se Vám někdy stalo, že máte prázdný rám, je Vám líto ho vyhodit a nevíte co s ním?
Hledala jsem nějaké inspirace na netu a našla. Trochu jsem si původní záměr přetvořila a nová dekorace byla na světě. Použila jsem tapetu, kterou máme doma už dlouho a nikdo neví co s ní, lepidlo, kvalitní řezák, raznice a tvrdý karton na podložení dílka. Potom jen trochu práce a bylo hotovo (galerie - tvoření s dětmi).