..............................a jiných materiálů
opajka.blog.cz

Srpen 2010

Park po povodni

23. srpna 2010 v 17:49
Národní park České Švýcarsko máme doslova za humny. Chodíme tam léta a moc rádi. Vyrazili jsme nedávno podle Vlčího potoka na Turistický most a tentokrát to nebyla pohodová procházka. Zničené cesty, podemleté mosty, všude bahno, prostě velká spoušť. Dosud jsme ve Vlčím potoce neviděli tolik vody. Byly doby, kdy tam netekla žádná. Na zpáteční cestě už byla tato trasa uzavřená pro cyklisty.

                           

                                                     


                                                                

          

Prázdninové pletení

22. srpna 2010 v 21:50
Tak jsem zase trochu pletla. Dvě krabice do skříně na přání pro kamarádku mojí dcery, rozměry 40x30x15cm. Opletek dvěma na sudý počet osnovních ruliček, copánková uzavírka. Mořeno vodou rozpustným mořidlem Chevas barva červeň mahagon a třešeň - moje oblíbené. Ještě přepláknuto……
.........a doufám, že se budou líbit.
          

                                                     
                                            

Zase dvě zachráněné

16. srpna 2010 v 21:59
Tyhle krásné orchidejky (Cattleya) mi přišly takové podivné, listy lehce nažloutlé, nic moc nerostly. Při prozkoumání kořenů jsem zjistila, že pro jejich absenci vlastně není co zkoumat, tak šly šupem obě do mechu. Pobyly si tam zhruba měsíc, no a výsledek můžete vidět na fotce bez substrátu. Kořínky jsou narostlé a raší nové pahlízy, ještě došlo na odstranění starých a putovaly obě zpět do substrátu. Doufám, že tentokrát už bez problémů porostou.

                                        
                                            
                                              
                                                                   
                                                            
                                                                

Motýlí rojeníčko

5. srpna 2010 v 21:15
Když jsem byla malá holka, motýlů bylo jako much. Po takových obyčejných jsme se ani neohlédli. Uběhlo pár let a najednou všichni motýli někam zmizeli. V poslední době se do přírody začínají vracet a už mi nepřipadají tak obyčejní. Jsem ráda, že je vidím.
                                                                    
                                                                    

Šeřík Meyerův

5. srpna 2010 v 21:02
Svůj blog jsem nazvala Tvoření z papíru, ale u mě je to složitější. Je to asi tak, že v zimě hodně tvořím a málo pěstuju (mimo orchidejí - ty opečovávám celý rok a ráda), v létě hodně pěstuju a málo tvořím.
Tenhle mini šeřík jsem koupila v dosti ubohém stavu v marketu. Je zakrslý, dorůstá do výšky 1,5m, což je ideální pro mojí prťavou zahrádku. Takhle krásně se mi v srpnu za záchranu odvděčil. A pak, že šeříky kvetou v máji…….